Šlo již o třetí ročník Dětské párty. „I když tento víkend je v Hranicích spousta akci, děti opět přišly. Podle účasti soudím, že tento projekt se zkrátka uchytil. Ale samozřejmě bez podpory města bychom nebyli schopni náklady na akci pokrýt," přiznává organizátor Miroslav Reindl.

Velkolepá nafukovací skluzavka i skákací hrad, projížďka na koních, ukázka policejního vozu i zdravotnický stánek. Pro děti byla připravena řada rozličných aktivit.

„Malému se tu líbí, užívá si to. Je fajn, že je zde i hudební produkce, syn je totiž takový malý tanečník. Teď si ale jdeme zaházet," řekla jedna z maminek Lucie Superatová. Nechyběly ani drobné sportovní soutěže jako právě házení na terče a podobné.

„Vystupující jsou v podstatě naši kamarádi, hlavně Kyklop z Maxim Turbulenc. Ty jsme tu měli na prvním ročníku. Když teď Kyklop založil Maxíky, tak logicky padla volba na ně," objasňuje Reindl. „Jedná se zkrátka o okruh prověřených muzikantů. Petr Novák s Abrakou, to je klasika. Pak tu máme ještě Radima Černého, a večer country kapela Vocode , což jsou Hraničáci, takže zde vůbec není co řešit," sdělil Miroslav Reindl.

Dětská párty splinla svůj účel, malí návštěvníci si sobotní odpoledne užili. A co jsem si z párty odnesl já? Že jedno je jisté. Při vystoupeních Maxim Turbulenc, ani nynější odnože Maxíci, nebude nikdy nouze o bizarní výjevy. Jako když pětiletí špunti společně s frontmanem prostorově rozsáhlejšího tria (pravda, kila ubývají, název už je dnes spíše symbolický) nespoutaně křičí: „Když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem, anebo sekerou…"

Autor: David Král