Největší nápor je na přírodním koupališti v Oseku nad Bečvou vždy o víkendech, lidé se tu ale koupou denně - a často až do večerních hodin.

„V permanenci je i nuda pláž, která už je neodmyslitelnou součástí oseckého Jadranu,“ říká místostarostka obce Lucie Navrátilová. Rekordní zájem o přírodní koupaliště přiměl obec ke snahám o zvelebení okolí vodní plochy.

„Když člověk jezdí po světě, tak vidí, jak to funguje jinde. Máme zpracovanou studii na úpravu prostranství a před dvěma lety jsme provedli vyčištění vody tak, aby se tu dalo bez obav koupat. Chtěli bychom, aby zde vzniklo zázemí pro stanování, ale chystáme i zpevnění břehů nebo takzvané stellplatzy pro odstavení karavanů. Ty nám tady totiž stejně parkují už od začátku sezony,“ vysvětlil osecký zastupitel Karel Klimeš.

Téměř letní teploty vylákaly v neděli na přírodní koupaliště Jadran v Oseku nad Bečvou davy lidí.
PODÍVEJTE SE: Jadran byl v obležení. Ožila i nudapláž

Nutností je podle místostarostky také vybudování veřejných záchodků, aby se zvýšil komfort pro návštěvníky. Do budoucna je v plánu i tenisový kurt, beach volejbalové hřiště nebo mini kemp.

„Často k nám jezdí lidé s karavany, kteří tu zaparkují, shodí kola a jedou po cyklostezce buď na jednu nebo druhou stranu. Někteří se přijedou jen vykoupat, jiní tu ale odstaví auto a zajedou si na kole třeba do Hranic,“ líčí místostarostka obce. I těmto návštěvníkům by mohl v budoucnu sloužit cyklokemp. Zvažuje se i rozšíření občerstvení.

Na první pohled je vidět změna.
Lev na hranickém Mauzoleu prokoukl. Na opravě se podílelo i město

Přestože se léto pomalu chýlí ke konci a například na Plumlovské přehradě už kvůli sinicím a špatné kvalitě vody platí zákaz koupání, milovníci vodních radovánek na oseckém Jadranu mohou zůstat klidní.

„Obec nechává dělat každý měsíc rozbor vody a kvalita se i přes léto drží. Tím, že se vybagrovalo veškeré bahno a nahradilo štěrkem, je to výrazně lepší. Podle posledního měření, které prováděl Zdravotní ústav v Ostravě, je voda i v srpnu v pořádku a vhodná ke koupání. Jediný limit, který nevychází, je průhlednost,“ uzavřela místostarostka Lucie Navrátilová.