„Vypadá to nadějně, vybrali jsem už firmu, z naší strany je vše připraveno," uvedl starosta obce Martin Engl.

Na opravě se podílí obec ve spolupráci s Olomouckým krajem, od kterého získali v letošním roce i příspěvek. Celkový rozpočet se pohybuje ve výši 2,5 milionu korun.

„Mělo by se začít během června nebo července. Cyklostezka povede po levém břehu Bečvy. Lidé na kolech by se tak bezpečně měli dostat až do Hranic," upřesnil Martin Engl.

Lidé z obcí tak budou moci pohodlněji cestovat do práce i na úřad. Stezka povede pod oseckým mostem a samotná její realizace by měla trvat pouhé dva týdny.

Nový úsek zároveň odlehčí protilehlému – pravému břehu, který je hojně využíván nejen ke koupaní, ale také k občerstvení v přilehlých zařízení.

Trasa, kterou využívají cyklisté i bruslaři, se může těšit na další vylepšení. V plánu obce je stavba úseku vedoucí kolem obce Grymov.

„V současnosti tudy vede pouze prašná cesta. Máme v plánu požádat na tuto stavbu o peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury," řekl dále starosta.

Rozhodnutí by mělo padnout v srpnu.

Pokud by se projekt zdárně podaří, výsledkem bude kompletní asfaltová cesta bez automobilové dopravy z Přerova až do Hranic.