Prvomájové setkání se ale v Hranicích letos vůbec poprvé od pádu komunistického režimu konat nebude.

Tradiční místo v areálu sportovní haly totiž v tomto termínu obsadí extraligoví házenkáři.

Počítá se přitom, že hosté ze Zubří i se svými fanoušky zaberou i místa, která by jinak patřila právě příznivcům prvomájové akce.

„Prvomájové oslavy jsme v Hranicích udrželi od listopadu 1989. Teď je to skutečně poprvé, co se oslavy v Hranicích konat nebudou. Ty objektivní důvody chápeme, neděláme z toho žádnou tragédii. Házenkářům přejeme, aby se jim proti Zubří dařilo," řekl předseda KSČM v Hranicích a člen městského zastupitelstva Miroslav Raindl.

Hraničtí komunisté tak prvního května zakotví v bývalém okresním městě.

„V Přerově proběhne akce na Horním náměstí. Už je to vlastně definitivní, že se z Hranic přesuneme právě tam," dodal Raindl, který loni na podzim neúspěšně kandidoval i do krajského zastupitelstva.

Podle něj není prvomájová oslava určená jen členům strany.

„Děláme to pro lidi. Na tato setkání chodí i spousta mladých i s dětmi. Ten počet je vždy v řádu několika set lidí," řekl k minulým ročníkům.

Termín a čas zápasu házenkářské extraligy se do jisté míry odvíjí od přání České televize, která bude dopolední utkání vysílat živě.

„Jde o televizní přenos. Český svaz házené přizpůsobuje časy zápasů právě požadavkům televize," řekl funkcionář klubu Cement Hranice Stanislav Beránek.