Lidí, se kterými se jejich firma během prvních dvou měsíců v roce rozloučila, jsou už v regionu stovky.

Brány podniků opouštějí pracovníci společností s dlouholetou tradicí – Kazeto, Meopta-optika, Přerovské strojírny, ale stavy zaměstnanců řídnou i ve firmě Multidisplay v Hranicích.

V hranických ulích jsme se zeptali, jestli jste finanční krizi pocítili na vlastní kůži.

Marcela Mišovcová

30 let, Hranice

Ano, bohužel krize se mě osobně dotkla. Jsem totiž momentálně bez práce. Jsem po mateřské, ale protože je krize, tak práci asi jen tak neseženu. Doufám, že ta krize trochu opadne a na nové pracovní místo nastoupím v co nejkratší době. Myslím si, že krize ještě tři až čtyři měsíce bude trvat, a ta nejhorší část podle mě probíhá právě v těchto dnech.

Hana Krýsová

53 let, Ostrava

Ne, krizi jsem nepocítila. Ve firmě, kde pracuji, se finanční krize příliš neprojevuje. Pracuji tam od května a platy se zvyšují pravidelně po roce, takže očekávám, že se můj příjem od letošního května mírně zvýší. Jsem velmi spokojena. Asi to ale není jen takový strašák, vím od lidí ze svého okolí, že se hodně propouští. Navzdory svému věku se stále držím.

Roman Figurášek

32 let, Skalička

Ano, krizi jsem pocítil, a to už před Vánoci. Lidé by si měli vážit toho, co mají, a nekupovat zbytečné věci, které pak třeba budou vyhazovat. Těžko říct, jak dlouho finanční krize ještě bude trvat, špatně se to odhaduje, to vám asi nedokážu říct.

Augustin Štěpánek

27 let, Hranice

Vzhledem k tomu, že ve financích podnikám, tak se mě krize prakticky nedotkla. Finanční krize tak, jak se o ní mluví, je vlastně takový bubák, pokud budeme nazývat věci pravými jmény. Finanční krize není, je to totiž krize hospodářská, nic jiného. Pokud bude krize trvat ještě půl roku, tak to už bude moc, déle už trvat nebude. Ale nezaměstnanost určitě stoupne.

Monika Rohanová

30 let, Hranice

Zatím jsem finanční krizi nepocítila. Momentálně jsem těsně před mateřskou dovolenou, můžu vám ale říct, že ve firmě, ve které jsem dříve pracovala, se hodně propouští. O své pracovní místo se obávám, protože svět bude podle mě v krizi ještě asi dva roky.