Plavčíci nyní doufají, že víkendové počasí bude příznivější a venkovní bazén s řadou moderních atrakcí se přece jen otevře.

V dopoledních hodinách proběhlo slavnostní otevření pro zastupitelstvo a radu města a hosty z okolních bazénů. Počasí se na chvíli umoudřilo a pršet přestalo, na břehu tak mohly hned v úvodu vystoupit hranické mažoretky Panenky.

Následoval projev starosty Miroslava Wildnera, který novému areálu popřál co nejvíce spokojených návštěvníků. „První dojmy všech jsou všechny velice kladné, přestože vodu a bazén zevnitř nikdo neokusil,“ sdělila vedoucí Plovárny Iva Macurová.

Zástupci vedení krytých i venkovních bazénu z širokého okolí zatím mohli srovnávat, který areál pro koupání je nejlepší. „Je to tu hezké, škoda, že nevyšlo počasí a nemohli jsme si tak vyzkoušet atrakce, kterých tu máte spoustu,“ hodnotila například Eva Hadašová, provozní valašskomeziříč­ského koupaliště.

Ve 14 hodin se měl areál otevřít pro veřejnost. Sešla se jen asi desítka nadšenců, kteří nakonec kvůli neustávajícímu dešti dali přednost vnitřnímu areálu s tobogánem.

„Dneska to nevyšlo, ale třeba to zítra bude lepší. Vážně se už nemůžu dočkat. Jak se tak na to z dálky koukám, bude to stát za to. Navíc to bude po několika letech, co sem přijdu s kamarádkami a jen tak budeme relaxovat a ležet pod stromy,“ těší se dvanáctiletá Alžběta Kuchařová.