Dveře od svých pracoven otevřel primátor, jeho náměstci, ale i sekretářky. Tuto podívat se na pracoviště úředníků však využily zhruba jen tři desítky obyvatel.

„S tímto počtem jsme tak nějak počítali, nečekali jsme, že půjde o nějakou masovou akci. Nejvíce návštěvníků přišlo tak kolem třetí hodiny odpoledne,“ uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal. Podle něho obyvatelé měli možnost nahlédnout do prostor přerovské radnice za současného vedení vůbec poprvé.

„Den otevřených dveří radnice se kdysi dávno pořádal, ale to bylo ještě za minulého vedení města. Teď už tady lidé tuto možnost dlouho neměli,“ vzpomněl při této příležitosti Bohuslav Přidal.

Jak dále upřesnil, vedení města se rozhodlo otevřít své pracovny také z důvodu zamýšleného stěhování radnice na Horní náměstí. „V této souvislosti se v poslední době mezi obyvateli šířila informace, že zástupci přerovské radnice mají nadstandardně vybavené kanceláře.

Jak je toto tvrzení pravdivé, o tom se mohli lidé přesvědčit sami na vlastní oči,“ sdělil Přidal. Lidé měli ve čtvrtek příležitost prohlédnout si nejen kanceláře primátora města, jeho náměstků a sekretářek, ale také například zasedací místnost přerovských radních.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika