Vyjde-li počasí, první zájemci si mohou smočit svá těla už o tomto víkendu například v Přerově, Lipníku nad Bečvou či v Kojetíně na Přerovsku.

Jiná koupaliště ale s otevřením vyčkávají, až přijdou vyšší teploty.

„Tuto sobotu otevíráme koupaliště v Přerově. Původně jsme chtěli umožnit koupání i v Penčicích. Tam je však napuštěn bazén teprve čtrnáct dní a voda je velmi chladná. Nepředpokládám, že by o koupání v tak ledové vodě měl někdo zájem. Proto penčické koupaliště otevřeme až příští víkend,“ sdělil Jaroslav Klvač, ředitel přerovské společnosti Teplo, která se letos stala novým provozovatelem koupališť v Přerově i Penčicích.

Podle jeho slov obě koupaliště budou zatím otevřena o víkendu, později se jejich provozní doba prodlouží. Na Den dětí, 1. června, plánují zahájit první letošní koupání v Lipníku nad Bečvou a v Kojetíně.

Kojetínské koupaliště lze po nákladné rekonstrukci považovat za nejmodernější typ tohoto zařízení na Přerovsku. „Pokud vyjde počasí, koupaliště otevřeme v rámci dětského dne v neděli a školáci budou mít vstup do areálu zdarma,“ řekl Miloslav Ticháček z kojetínské společnosti Technis, která venkovní bazén ve městě provozuje.

Podle jeho slov cena i provozní doba se oproti loňsku na koupališti nezměnila. „V ceně vstupného zatím zůstává i možnost užívat bez omezení tobogán,“ doplnil Ticháček.

Na jiných koupalištích v regionu však otestují plavci vodu až v polovině června nebo začátkem července. V tomto období například otevřou bazény v Radslavicích a v obci Čechy.

O osvěžení v horkém dni na koupališti si však i letos mohou nechat zdát v Hranicích. Tamní koupaliště totiž čeká na kompletní rekonstrukci, proto návštěvníci mohou jeho areál využívat pouze k opalování, a to už od příštího týdne.

Provozovatelé koupališť se v průběhu sezony nevyhnou kontrolám hygieniků.

„Koupaliště kontrolujeme i dvakrát během sezony. Provádíme rozbory vody a zaměřujeme se na plnění vyhlášek,“ řekla Jarmila Lindnerová z Hygienické stanice v Přerově.