V úterý 18. prosinceřidičům tuto stavbu oficiálně předali do užívání zástupci kraje, města i společnosti Stavby silnic a železnic (SSŽ). Představitelé lipnické radnice se však obávají, že se zpřístupněním mostu dojde opět k nárůstu dopravních nehod na nedaleké křižovatce zvané Horecko.

O nedávné nehodě na křižovatce Horecko se dozvíte zde: Další havárie Na Horecku: řidiče transportoval vrtulník do nemocnice

„Sotva se most začátkem měsíce otevřel, už zde byly dvě bouračky,“ vzpomněl starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl (Unie pro Lipník). Ten na zvýšenou nehodovost v těchto místech upozorňoval už několikrát zástupce kraje i policisty.

„Úplně nejlepším řešením by samozřejmě byl rondel. O ten jsme žádali už při výstavbě obchvatu města, ale s tímto návrhem jsme neuspěli,“ připomněl starosta Přikryl.

Na zvýšené nehodovosti má vliv výrazná dopravní změna, kdy se z komunikace, která byla desítky let hlavní, stala vedlejší.

„Po dobu rekonstrukce železničního nadjezdu byl na křižovatce s nehodami klid. Nadjezd byl dlouhou dobu uzavřen a řidiči museli využívat objížďky. Teprve teď uvidíme, zda dojde v těchto místech ke snížení nehodovosti,“ doplnil místostarosta Lipníku nad Bečvou Pavel Šoltys (ČSSD).

Rekonstrukci železničního nadjezdu realizovala společnost Stavby silnic a železnic, závod Zlín (SSŽ). „Trvala od července do prosince. Most byl hodně zchátralý a technicky zcela nevyhovoval. Dalo by se říct, že rekonstrukce přišla za pět minut dvanáct,“ upřesnil Michal Večeřa z SSŽ.

Úterníhoslavnostního otevření opraveného železničního nadjezdu se zúčastnil také krajský radní Petr Polášek (ODS).

„Z dokumentů jsem zjistil, že nadjezd byl realizován v roce 1986. K jeho rekonstrukci tak došlo po 20 letech. Tato investice byla hrazena z programu modernizace silniční sítě, který zahrnuje vlastní zdroje Olomouckého kraje, prostředky z Evropské investiční banky a částečně i z Evropské unie,“ upřesnil Polášek.

Podle něho lze předpokládat, že i v příštím roce by se mohlo pokračovat s rekonstrukcí úseků, které navazují na opravený železniční nadjezd.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika