My, členové klubu rodičů a přátel školy Struhlovsko, protestujeme proti odvolání ředitele školy Mgr. Jursíka a rozhodně s ním nesouhlasíme. Je to jednoznačně člověk na svém místě, což dokázal nedávný audit a nevidíme důvod ho odvolávat.

V dnešní době nejde pouze o pedagoga, ale i o zručného manažera. Jako rodiče žáků máme obavy z toho, kdo vzejde z nového výběrového řízení. Na takovémto kolosu, kde je přes 600 žáků a 63 zaměstnanců, nelze experimentovat, zda bude fungovat, či nikoliv.

Při podpisové akci proti odvolání ředitele Mgr. Jursíka jsme byli překvapeni názory pedagogů, těch, kteří učí naše děti, jak vnímají a reagují na vzniklou situaci ve škole.

Byli tací, kteří se nevyjádřili pro ani proti z důvodu mála informací o vzniklém problému, někteří podepsali ze strachu „vyhazovu“ po nástupu nového vedení, většina se ujišťovala, aby seznam nebyl zveřejněn, někteří nepodepsali z důvodu nesouhlasu s vedením školy.

Překvapily nás i názory mladších pedagogů, pro které není svoboda slova a demokracie noční můrou. Za svého ředitele se jednoznačně postavilo 63,5 procent zaměstnanců školy.

To vše svědčí o tom, jakou má podporu a jaká atmosféra vládne mezi zaměstnanci školy. Byly i nesouhlasné postoje, co se týče zapojení žáků (kteří mimochodem přišli se svou iniciativou), že nemají svůj názor a nevědí, co dělají.

V letech zvonění klíčů rovněž jeden muž odmítal názory dětí, a jak jsme jim dnes vděční. Kdo chtěl, mohl „žákům bez vlastního názoru“ mimo školní osnovy vysvětlit, o co se jedná.

Že žáci mají svůj názor, byť nevnímají ekonomické problémy, zkrátka hodnotí, co vidí a cítí, svědčí podpisové archy některých tříd II. stupně školy. Někde je podepsána většina, jinde figuruje pouze jedno jméno.

Po první nedostatečné zprávě o odvolání Mgr. Jursíka jsme vyhlásili petici proti jeho odvolání, nastal však problém s uvedením potřebných údajů, a proto jsme zvolili podpisovou akci.

Přes toto vše nás potěšila většinou kladná podpora pedagogů, zaměstnanců, žáků a rodičů.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Jolana a Jaroslav Černochovi, za Klub rodičů a přátel hranické ZŠ Struhlovsko