Inspiraci pro Vesnu čerpá Patricie ve slovanském folklóru a mýtech o slovanských bohyních. „Marek Vrabec, ředitel festivalu Struny podzimu, mi řekl, že propojuju světy. A o to se teď přesně pokouším," říká mladá kráska, která neskrývá velké ambice.

A není divu, vždyť jako první Češka úspěšně dokončila magisterské studium na Berklee College of Music ve Valencii, jedné z nejprestižnějších hudebních škol na světě.

„Na Berklee jsem pocítila úžasnou svobodu, panovala tam neuvěřitelná otevřenost vůči všem hudebním stylům, všichni jsme navzájem spolupracovali a pomáhali si otevřít obzory," popisuje Patricie studium ve Valencii.

Po roce na Berklee se začala hlouběji zajímat o slovanské kořeny a vytvořila hudební projekt Vesna, pojednávající o slovanských bohyních. V rámci prosincového turné vystoupí Vesna v Praze, Třinci, v Hranicích a v Rožnově pod Radhoštěm.

Patricie působí na české scéně od roku 2010. Kromě textů pro další interprety se věnuje také vlastní tvorbě, vedle své popové kariéry například zformovala jazzový projekt Moods s kytaristou doprovodné kapely Amy Winehouse.

David Král