„Tento rok je opravdu extrémní, takovou úrodu jsme za dvacet let provozu ještě nezažili,“ líčí Eva Šváčková. S loňskem se to podle ní nedá vůbec srovnat - ovoce totiž bylo velmi málo.

O co později tedy sezona v pálenicích začala, o to dříve také skočila.

„Standardně otevíráme v červenci, loni myslím kolem patnáctého, prostě jak bývá úroda. Skončili jsme ale už v únoru, zatímco jindy to bývá v březnu či dubnu,“ vzpomíná na slabý rok Eva Šváčková.

Letošní úrodu ovoce si manželé naopak nemohou vynachválit. Díky nadprůměrně teplému létu prošly kotlem ve Velké od 1. července, kdy zákonem daná sezona pro pěstitelské pálení začíná, třešně, mirabelky, letní jablka i hrušky. Na řadu se dostaly už i švestky, přitom ty obvykle plní kotle až na podzim.

„Letos všechno ovoce dozrálo dříve než jiné roky. Pálili jsme opravdu výjimečně hodně třešní. Když si představíte, kolik dají práce, tak spousta pěstitelů z okolí kvas udělala. A teď už pálíme i švestky, přitom s nimi začínáme nejdříve v září či říjnu, někdy až v listopadu a nejvíce bývají v předvánočním čase,“ popisuje spolumajitelka pálenice.

10 tisíc litrů pálenky

Ohnivé vody vypálili u Šváčků od začátku sezony téměř deset tisíc litrů.

„Děláme celý týden, od neděle do neděle a od rána až do noci. Máme spoustu stálých zákazníků, které jsme už za ty roky naučili, kdy je ta správná doba na pálení, takže oni už přesně vědí, kdy přijde jejich čas a chtějí to obvykle hned zítra,“ směje se Eva Šváčková.

„Letos jsme se v těch vedrech opravdu zapotili, protože jsme tady někdy měli i padesát stupňů,“ doplňuje se smíchem svou ženu Zdeněk Šváček.

A jak to mají se slivovicí majitelé pálenice?

„I my si samozřejmě pálíme vlastní pálenku. Platí pro nás ale stejné podmínky jako pro všechny ostatní. Manžel dává přednost jabkovici a já se přiznám, že si nejvíce pochutnám na suchém červeném víně,“ uzavírá s úsměvem Eva Šváčková.