„Publikace by měla být obsahově zaměřena především na Hranice, případně na nejbližší okolí,“ řekl hranický kronikář Milan Golda.

„Projektů, které si pohrávají s osmičkami, je hodně, takže to není specifický hranický nápad,“ sdělil Jiří J. K. Nebeský, který texty v publikaci rediguje.

„S ideou brožurky ke čtyřem osmičkovým výročím v Hranicích přišel hranický starosta Miroslav Wildner. Texty se ale začaly rozrůstat, takže dnes uvažujeme o zhruba dvousetstránkové knize, v níž fotografie samozřejmě chybět nebudou,“ sdělil Nebeský.

Město již dříve požádalo obyvatele města o spolupráci v případě, že by doma měli materiály, které by mohly být v publikaci použity.

„Zatím jsme od místních žádné materiály nedostali, ale doufáme, že se to ještě změní,“ uvedla Jarmila Vrtalová, která má sběr písemností a fotek od pamětníků na starosti.

„Budeme rádi, když nám čtenáři nabídnou dobové fotografie, uvítáme i písemná osobní svědectví,“ doplnil Nebeský.

Na knize pracuje čtyřčlenný autorský tým. Václav Bednář se zabývá lety 1918 a 1948, Hana Svobodová zpracovává rok 1938, kronikář města Milan Golda se věnuje roku 1968. Jiří J. K. Nebeský má na starosti blok osobních svědectví o osmičkových letech.