Jan Heger sice bydlí v Milenově, dotyčného ale dobře znal. Vlastně jako každý ve Středolesí.

„Za třináct let, co tady jezdím, tu znáte kdekoho. Štefan byl trochu podivín a napůl bezdomovec. Často někomu s něčím pomáhal, ale jinak práci neměl. Když mu někdo dal nějaké peníze, většinou je propil. Ale taky za ně nakoupil drobnosti druhým. Neznal ale hodnotu peněz," řekl šofér.

Jednapadesátiletý Štefan připadal zvláštní asi většině místních obyvatel. Například v domku, kde přebýval a kde jej nakonec známí našli, chybělo základní vybavení. Nebyla tam elektřina, voda ani zasklená okna.

I když se mezi lidmi prý příliš neobjevoval, mezi obcemi nachodil spoustu kilometrů.

„Chodil tady z Potštátu, kde měl příbuzné, nebo z Boškova. Byl to taky vynikající houbař," vzpomíná Jan Heger, který se ale nebojí, že by se pančovaný alkohol teď rozšířil mezi další lidi.

„Včera (ve středu 9. ledna, pozn. red.) tady byla celní správa a prohledávala hospodu. Nic závadného ale nenašla. My tady strach nemáme. Kdoví, kde se k tomu alkoholu dostal," doplnil.

Někteří si prostě nedají říct

Svůj názor na celou událost má také Iveta Palatová, i když dotyčného znala jen letmo.

„Zrovna jsme o tom s dcerou mluvili. Celá ta aféra s metanolem vypukla už v září. Lidi věděli, co se děje, přesto alkohol pili pořád. Je to o lidech, někteří si prostě nedají říct. Každý má svůj rozum. Štefan byl velký cestovatel a těžko se určí, kde k tomu přišel," uvedla obyvatelka Středolesí, která míní, že podobných případů v budoucnosti bude ještě několik.

Právě původ dvou lahví se zbytky alkoholu, které policisté v domě našli, se nyní bude zjišťovat při odborné expertíze. Policie na základě nejnovějšího případu nabádá veřejnost k maximální opatrnosti.

SOUVISEJÍCÍ: Ve Středolesí našli mrtvého muže, pitva potvrdila otravu metylalkoholem

Otravy v regionu

Událost ze začátku týdne byla v souvislosti s metylalkoholem vůbec první na celém Hranicku. Podle asistentky ředitele hranické nemocnice Venduly Florykové nevykazoval žádný z nemocničních pacientů do této doby ani příznaky otravy pančovaným alkoholem. Případ ze Středolesí je také vůbec první letošní událostí tohoto druhu v České republice. V bývalém okrese Přerov ale v minulém roce došlo kvůli metanolu hned ke čtyřem úmrtím. Pátý případ totiž nakonec soudní pitva nepotvrdila. Dva lidé z tohoto počtu se ale otrávili i v Oseku nad Bečvou, kde měl údajně zemřelý Štefan také své známé.