„Na co taková sláva? Stačilo by jen kafe a krajíček chleba,“ komentovala svou oslavu stodvaletá žena. Jako tradičně si s ní přišli připít na zdraví i dva její synovci. „Navštěvujeme tetičku tak dvakrát do měsíce,“ uvedl jeden z nich, Václav Kolář.

Vzpomněl přitom její loňskou oslavu 101. narozenin, které se ještě zúčastnila sestra paní Aloisie, sedmadevadesátiletá Františka.

„Ta bohužel vloni na podzim zemřela. A čtrnáct dnů nato ji následovala i její další, jedenadevadesá­tiletá sestra, tedy naše maminka, Ludmila. Od té doby je tetička smutná a často na ně se slzami v očích vzpomíná,“ řekl synovec oslavenkyně.

Na papučovém bále zvládla tanec na výbornou

Paní Aloisie už hůře slyší, ale stále se ještě pravidelně účastní skupinového rehabilitačního cvičení a na posledním Papučovém bále na výbornou zvládla tanec s šátky. Smysl pro humor jí však také nechybí. Když jí starosta města třásl rukou, řekla mu: „Já už vám ale na oplátku nepopřeji, až vám bude 102 let.“

Paní Aloisie Hynčicová je nejstarší obyvatelkou hranického Domova seniorů. Na páteční oslavě nechyběla ani druhá nejstarší klientka tohoto zařízení, stojednaletá Františka Radová, která slavila narozeniny v únoru. Nejstarším mužem je tam pan Josef Jurajda. Tomu bude letos devětadevadesát­. (ka)