Kromě tance, zábavy a soutěží mohli návštěvníci zhlédnout také atraktivní vystoupení – jedno z nich předvedla místní stepařská skupina.

„Akci pořádá už tradičně Sokol s místním Sborem dobrovolných hasičů a trochu jsme se báli toho, že když byly minulý týden jarní prázdniny a řádí chřipka, dorazí dětí o něco méně. Naštěstí to ale účast nepoznamenalo a na parketu je narváno. Chodila jsem na tento karneval jako malá holka a teď už pošesté připravuji program,“ poznamenala s úsměvem organizátorka akce Veronika Hlavinková.

Děti z Hranic a okolí se odpoledne rozhodně nenudily. Mohly si změřit síly v běhu v krabicích, vyzkoušet si chůzi s míčkem na lžičce, nebo se trefit balonkem do koše. Nechyběly ani společné tance a hry pro nejmenší.

„A samozřejmě módní přehlídka, na tu se vždycky všichni těší ze všeho nejvíce. Děti navlečou své rodiče do zajímavých retro kousků, které tu máme, a pak nám tyto modely předvedou. Oblíbený je i balónkový déšť,“ řekla.

Nadšená programem byla i Petra Hallová ze Lhotky. „Měla jsem pro syna původně jinou masku, ale nakonec si vybral kostým policisty, protože se mu líbí. Je tu příjemná atmosféra a prostory nejsou tak rozlehlé, takže si karneval užíváme,“ pochvalovala si.

„Starší čtyřletá dcerka je dnes čertice a druhá, která má devět měsíců, je tak napůl motýl. Jsme tu už poněkolikáté a rádi se sem vždycky vracíme,“ doplnila také další z přítomných maminek Petra Kočajnarová z Dolních Těšic.