Názory obyvatel, kteří spojnici mezi ulicemi Karolíny Světlé a Galašovou ulicí v Hranicích využívají, se různí.

Například Antonín Skácel bydlí na Galašově ulici a takzvanou Kozí uličku využívá takřka každodenně. Má tak dokonalý přehled o tom, co se v průchodu, který bývá pro studenty častým útočištěm, odehrává.

„Studenti tam chodí kouřit, to je jasné. Je taky pravda, že těch nedopalků tam leží hodně. Ale rozhodně jsem pro to, aby uličku zachovali. Slouží svému účelu a využívají ji třeba i maminky s dětmi," řekl.

Kolem pomalovaných plotů chodívá s kočárkem i Jana Hlaváčková. Ta by se naopak uzavření průchodu vůbec nebránila.

„Na nějaké kouření jsou ti studenti ještě hodně mladí, v něčem takovém je podporovat nebudu. Kdyby tu uličku uzavřeli, byla bych pro. Zase taková oklika by to nebyla," prozradila Deníku.

Z jednoduchého průzkumu vyplývá, že zkratku mezi zmíněnými ulicemi chtějí zachovat hlavně starší lidé, kterým chůze na větší vzdálenosti už může dělat potíže.

„Vím, že se tady povalují nedopalky a flašky, ale když je člověk starší, je pro něj každá zkrácená cesta dobrá. To, jak se studenti chovají, může být i důsledkem špatné výchovy. Bydlím naproti jejich internátu a v tamních zahrádkách to vypadá hrůzostrašně. Nevím, co by se s tím dalo dělat," informoval dotázaný Jiří Pala.

Lidem bydlícím v ulici Karolíny Světlé však vadí také fakt, že ve vyloženě pěší uličce mladiství občas projíždějí i na kole, což v úzkém prostoru může být veřejnosti nebezpečné.

Strážníci žádali uličku zavřít

Celým problémem se už zabývali členové městské rady. Ti rozhodli, že takzvaná Kozí ulička zůstane i nadále průchozí.

„Uzavření se zvažovalo, ale ulička neslouží pouze studentům, nýbrž i běžným občanům. Nevíme také, zda by uzavřená ulička středoškoláky odradila," zmínil tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Klidnější život v oblasti má nyní zajistit městská policie. Její velitel však o nezměněném stavu slyšel poprvé.

„Informaci o tom, že ulička nebude uzavřená a bude tam fungovat jen častější dohled městské policie, slyším od vás poprvé. K problému jsme se vyjadřovali za městskou policii i za komisi pro bezpečnost a prevenci kriminality. Naše stanovisko bylo pro uzavření této silnice. Podle nás tuto uličku využijí z devadesáti procent právě studenti blízkých škol," řekl Miroslav Mann.

Pokud městský policista osobu při narušení veřejného pořádku přistihne, může mu udělit pokutu do dvou tisíc korun.