Město zde chce ještě letos rozšířit počet parkovacích stání. Postupně by pak měla přijít na řadu i další hranická sídliště.

Na problémy s parkováním upozorňují obyvatelé Hromůvky již dlouho. „Když se večer vracím domů, musím kolikrát objet celé sídliště, než najdu místo k zaparkování,“ stěžovala si před časem jedna z obyvatelek sídliště Kamila Čechová.

Jak dále doplnila, problémy se projevují i na samotných automobilech. „Ten můj je na mnoha místech otlučený od toho, jak do něj při parkování občas někdo ťukne,“ dodala.

Podle hranické radnice je ale parkování problém všech místních sídlišť. „Když se stavěla, nepočítalo se s takovým množstvím vozidel. Rozvoj automobilismu za posledních patnáct let je obrovský,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Město proto nechalo zpracovat studii s názvem „Tisíc parkovacích míst.“ Její součástí je návrh řešení, jak v jednotlivých lokalitách situaci řešit.

Postupně by tak na hranických sídlištích mělo přibýt okolo tisícovky parkovacích míst. „Jen na Hromůvce jich má být o dvě stovky více. Ne ale všechna tady budou už v letošním roce, budou se budovat postupně, podle toho, kolik na to město získá peněz,“ podotkl Petr Bakovský.

Ten také vysvětlil, proč sídliště Hromůvka přišlo na řadu jako první. „Letos se připravuje jeho revitalizace, v jejím rámci se budou rozšiřovat i zdejší parkoviště,“ informoval mluvčí.

Rychlost výstavby záleží podle jeho slov na získaných dotacích. „V rozpočtu je na revitalizaci Hromůvky na letošní rok 4,5 milionu korun, další peníze chce město získat prostřednictvím dotací. Pokud se to nepodaří, přidá město příští rok ze svého rozpočtu další částku,“ uvedl Bakovský.

Postupně by měly přijít na řadu další lokality v Hranicích. „Vše potom záleží jen na přípravě a na penězích,“ dodal mluvčí.