„Červnové zastupitelstvo schválilo změny ohledně parkovacího systému. Provozovatelem se od nového roku stane společnost Ekoltes. Momentálně se řeší, jakým způsobem bude vše nastaveno. Jisté vak je, že budou zakoupeny nové automaty," sdělil mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Od nových modernějších zařízení na výdej parkovacích lístků očekává vedení města zlepšení komfortu pro řidiče. „Měla by zde být možnost platit bankovkami, mincemi i platební kartou. Automat by vracel mince. Rozhodně se bude jednat o zkvalitnění těchto služeb," uvedl dále mluvčí.

Provoz parkovacího systému v Hranicích v současné době zajišťuje pražská společnost City Parking Group. Smlouva mezi firmou a městem je uzavřena na dobu určitou do 31. 12. 2016. Příští rok přejdou tyto služby pod správu společnosti Ekoltes. Ta bude zajišťovat veškeré práce, včetně oprav a údržby, související s provozem parkovacího systému. „Jelikož bude Ekoltes pro město zajišťovat provoz parkovacího systému v rámci prací, prováděných na základě Rámcové smlouvy a každoročně schvalované Specifikace zakázky, není nutno vyhlašovat výběrové řízení na tuto službu," stojí v oficiálních materiálech města Hranice.

V současné době je v Hranicích osazeno čtrnáct parkovacích automatů, které jsou, včetně kompletního dopravního značení souvisejícího s parkovacím systémem, majetkem firmy CPG. Město Hranice se nikterak nepodílelo na jejich pořízení, ani instalaci.

Celkový počet zpoplatněných parkovacích stání činí 392. Z toho je v současné době 119 míst vyhrazeno pro držitele parkovacích karet, což jsou rezidenti, abonenti, držitelé průkazů ZTP a taxi. Příjmy z parkovacího systému pro město se v loňském roce pohybovaly těsně nad hranicí jednoho milionu korun. Po nastolení nových podmínek by se roční příjmy měly zvýšit přibližně o půl milionu korun.

Autor: David Král