Hranická Billa prošla v posledních čtyřech měsících důkladnou rekonstrukcí. Důvodem byla červnová povodeň. Společnost už dříve uvedla, že během dešťů uhodil do prodejny blesk a tím ji úplně vyřadil z provozu.

Znovu si tam lidé budou moci nakoupit už tento čtvrtek. „Žádné slavnostní otevírání ale neplánujeme. Stříhání pásky ani tisková konference, nic takového,“ sdělila mluvčí Billy Beáta Bartošová.

Uvnitř prodejny ještě po rekonstrukci nikdo z nepovolaných nebyl. Jedinou změnu mohli zatím zákazníci zaregistrovat na přilehlém parkovišti. Kromě nového boxu na nákupní vozíky tam totiž přibyla také závora a cedule, která upozorňuje na to, že velká část parkovací plochy je teď určena výhradně jen pro nakupující.

Když se společnost o podobné omezení snažila před lety, musela ceduli, dovolující vjezd na parkoviště jen svým zákazníkům, na příkaz města odstranit. Teď jí městská rada toto privilegium schválila.

Ti, co si přijedou nakoupit, budou moci po dobu šedesáti minut bezplatně parkovat v prvních čtyřech řadách, zbývajícím řidičům bude k dispozici pět zadních řad.

„O tomto omezení rozhodla městská rada na svém zasedání už 18. srpna,“ informoval vedoucí odboru dopravy hranického městského úřadu Zdeněk Kolomazník. „Jaký režim tam společnost zvolí, to už je na ní,“ dodal.

Radní vyšli Bille vstříc formou dodatku ke smlouvě. Původně se v ní podle informací dalšího úředníka téhož odboru zavázala společnost k tomu, že bude parkovací plochu bez omezení využívat široká veřejnost. Stejná podmínka je totiž zakomponována i do smluv s ostatními obchodními řetězci, které mají v Hranicích svou prodejnu.