Největší novinkou je půlhodinový lístek místo hodinového.

„Od Nového roku bude platit nové nařízení o parkování v centru města. Parkoviště osadíme novými značkami a automaty,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Dušan Hluzín (TOP 09).

Pro řidiče je nejdůležitější novinkou to, že se zvýší ceny za stání. Dosud vyjde hodina parkování v centru na deset korun.

Za stejnou částku od začátku ledna pořídí parkovací lístek s platností 30 minut. Denní stání vyjde na stovku.

Změny se týkají také rezidentů a podnikatelů, kteří si budou pořizovat parkovací karty.

„Měli jsme snahu zavést pro rezidenty karty, které by se lepily na sklo, ale to zákon neumožňuje,“ poznamenal náměstek Josef Kulíšek (ODS).

Lidé, kteří ve vyhrazené zóně bydlí, si budou moci parkovací kartu pořídit za 480 korun na rok. Pokud mají více aut, pro každé další je tato částka 2400 korun. Podnikatelům vyjde první karta na 3000 korun, další na dvojnásobek.

Za dlouhodobější stání zaplatí lidé tisícovku měsíčně nebo 9600 korun ročně. Výhodou je to, že lístek zakoupený na jednom místě platí po omezenou dobu i pro jiná parkovací místa v placené zóně.

Nové ceny parkovného platí od 1. ledna 2011. Karty si zájemci mohou zakoupit buď na pokladně Technických služeb v ulici Na Hrázi, nebo v Kratochvílově ulici v informačním centru.

V Hranicích se navýšení cen parkovného, které v centru města a přilehlých ulicích provozuje firma Activ, od nového roku nechystá. Informovali o tom na svém čtvrteční zasedání hraničtí zastupitelé.