„Mně se to líbí. Hlavní je, že to nezůstalo v té dřívější podobě. Konkrétně s parkováním býval velký problém, například při hodech nebo jiných větších akcích tady nebyl dostatek parkovacích míst," řekla obyvatelka Bělotína Denisa Hapalová.

Opravy a novou podobu obce si pochvaluje i paní Ludmila, která bydlí v těsné blízkosti rekonstruovaných částí.

„Je to úžasné. Pěkné jsou chodníky i nová parkoviště. Je pravda, že v době, kdy je otevřeno zdravotní středisko, lidi dříve neměli kde ponechat své auto. Obec by se ale měla ještě zaměřit na neosvětlené a ulice a mosty, které jsou v okrajových částech Bělotína," svěřila se respondentka.

Pracovníci i díky prozatím vcelku příznivému počasí dělali na stavbě i ve čtvrtek.

„Směrem ke křižovatce vede betonová zeď, na ni teď navazujeme gabionovou okrasnou konstrukcí. Letos už budeme pracovat jen týden, ale v příštím roce nás čeká ještě dost práce. Třeba celý nový chodník na protější straně cesty," sdělil pracovník Oldřich Oliver Bandy.

I starosta je spokojený

Revitalizace bělotínského centra prozatím trvá asi půl roku a s dosavadními výsledky je spokojený i starosta Eduard Kavala. „V příštím roce budeme pracovat podle toho, jak nám dovolí počasí, ovšem není zapotřebí kvůli termínům někam spěchat. Už letos se toho stihlo hodně, pokračovat bychom měli do konce června," uvedl.

Poznamenal také, že vedle výstavby chodníků, osvětlení a parkovišť se obec věnovala i dalším částem v centru. Patří mezi ně například změna přednosti v jízdě na hlavní křižovatce, která má alespoň částečně přimět řidiče kamionů k jiné trase, než je centrum Bělotína.

„Dost práce, na kterou jsme se zaměřili, nebylo součástí projektu, ale bez nich by to celkové vyznění nebylo takové," podotkl starosta.

Revitalizaci centra prozatím hradí právě obec, náklady se doposud vyšplhaly téměř k pěti milionům korun. Projekt je ale spolufinancovaný z Regionálního operačního programu Střední Morava.