Druhý rok po sobě vyčlenila hranická radnice 1 milion korun z městského rozpočtu do participativního rozpočtu, na jehož přerozdělení se mohou podílet přímo občané Hranic. A to nejen podzimním hlasováním, ale také podáváním samotných návrhů. Nápadům se meze nekladou.

„Oblasti nejsou tematicky omezeny. Může se jednat o sportoviště, dětská hřiště, úpravu veřejných prostorů, dopravní infrastrukturu, městský mobiliář, zeleň nebo odpady. Důležitou podmínkou však je, že návrh musí být realizován na pozemcích nebo budovách ve vlastnictví města Hranic,“ připomněl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Na podávání návrhů už je však čas pouze do pátku 2. října.

„V průběhu října bude probíhat kontrola formální správnosti projektů, v listopadu pak uskutečníme hlasování na webu města a vítězné projekty budou realizovány příští rok,“ doplnil mluvčí.

Loni občané svými hlasy nejvíce podpořili vznik nového hřiště na plážový volejbal na Plovárně v Hranicích.

Na základě výsledků výběrového řízení na zhotovitele hřiště by však město projekt vyšel podstatně dráž, zhruba na 1 milion 700 tisíc korun. Proto se radnice rozhodla výběrové řízení zrušit a za 1 milion 100 tisíc korun jej svěřit společnosti Ekoltes.

Místo stávajícího hřiště na plovárně by měla vzniknou dvě nová, která již budou odpovídat standardům plážového volejbalu. Hotovo by mělo být ještě letos.