Pro teprve patnáctiletou Lucii Mikšánkovou z Býškovic se otevřel nový svět před třemi lety. Moderní taneční disciplíně pole dance se nejprve začala věnovat jen tak pro zábavu.

„Odmala jsem byla u hasičů, ale chtěla jsem se věnovat ještě něčemu jinému. V Hranicích jsem uviděla plakáty, že se otevírá nové studio pole dance, a to se mi líbilo. Vždycky jsem ráda tančila, a tak jsem si řekla, že to zkusím a uvidím,“ začala své vyprávění Lucie.

O tom, že tanec u tyče nepatří už dávno jen do baru, přesvědčila Lucie brzy i své okolí.

„Na tréninky jsem chodila ze začátku jen jednou týdně, brala jsem to jen jako koníček, neměla jsem žádné ambice. Pak se mi naskytla možnost jet na mistrovství republiky a to už jsem začala trénovat více,“ pokračovala.

I když se tenkrát umístila až někde na konci, netradiční sport ji uchvátil natolik, že se mu začala věnovat intenzivněji a první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Začala jsem jezdit na více a více soutěží a tréninků stále přibývalo. Můj největší úspěch byl nyní na mistrovství republiky, kde jsem skončila pátá a v soutěži v Banské Bystrici jsem získala 4. místo,“ vyjmenovala Lucie.

A právě páté místo z mistrovství České republiky jí zajistilo postup na mistrovství světa, kam sice postoupily první čtyři dívky, ale protože jedna z nich vypadla, Lucie si jako první náhradník, zajistila kvalifikaci.

A jak vnímá mladá tanečnice tuto příležitost? „Nechtěla bych skončit poslední, ale jedu si to tam hlavně užít. Je to hrozná dálka a asi bych se tam nikdy v životě nepodívala,“ přiznává.

„Pojedu se svou trenérkou Nelčou Liškovou, kterou mám moc ráda. Chceme tam ukázat vše, co umíme,“ dodává s úsměvem. Cesta za oceán je spojená s nemalými výdaji, a tak mladé sportovkyni nezbývá než sehnat sponzory.

„Něco už mám rozjednané ve Valašském Meziříčí, kde mám hlavní studio na tréninky, a zkusím určitě oslovit i někoho v Hranicích. Věřím, že se najdou lidé, kteří rádi podpoří tuto obrovskou příležitost,“ uzavírá Lucie Mikšánková.