Následovala rozsáhlá pátrací akce, během níž policisté spolu se strážníky pročesávali celé město.

Případ měl naštěstí šťastnou dohru a jedna z dívek se sama přihlásila svému otci.

Okolnostmi případu se však i nadále zabývají policisté

Obě dívky – jedenáctiletá Kateřina Glacová a patnáctiletá Kateřina Toboláková navštěvují přerovské gymnázium Jana Blahoslava, kde zpráva o jejich zmizení vyvolala rozruch.

Studenti ani pedagogové školy nechápali, co dívky k takovému kroku vedlo.

„Jsou průměrnými studentkami, ale žádné indicie nenasvědčovaly tomu, že by měly vážný problém,“ uvedla ředitelka Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově Romana Studýnková.

Dívky spolu podle jejích slov kamarádí a mají i společné záliby. „Třídní ani spolužáci nepozorovali, že by je něco trápilo, nebo měly psychický problém,“ poznamenala dále ředitelka školy.

Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové přestaly dívky komunikovat s okolím v pondělí ráno a jejich mobilní telefony byly nedostupné.

„Pátrací akce probíhala celou noc z pondělka na úterý a i následující den. Policisté prováděli kontrolu marketů, zábavních center, restaurací, parků, dětských hřišť a míst, kde se schází mládež,“ podotkla mluvčí.

Pročesávali také sklepní i půdní prostory domů v místě trvalého bydliště pohřešovaných dívek. Jedinou záchytnou informaci podala během pátrání policistům servírka z restaurace v parku Michalov, která obě zmizelé dívky viděla v parku.

Rozsáhlé pátrání nakonec skončilo úspěchem. Jedna z dívek totiž zaslala otci ze svého mobilního telefonu sms zprávu a sdělila mu, že se i s kamarádkou nachází ve vestibulu vlakového nádraží v Přerově.

„V úterý po jedenácté hodině dopoledne našla obě pohřešované ve vestibulu hlídka a převezla je k výslechu na služebnu,“ řekla dále Sedláčková.

Policisté nyní budou zjišťovat, zda na dívkách nebyl spáchán trestný čin a bude provedena jejich lékařská prohlídka. „Poté budou předány rodičům,“ uzavřela mluvčí.