Nejprvemunemoc postihla prostatu. Zde lékaři úspěšně zasáhli, ale rakovina bujela dál. Další zhoubné ložisko si našla na mozku. Dnes má zpěvák postižen celý pohybový aparát, ale boj s nemocí nevzdává.

„Je to dobrý, teď rozhodně neumírám a ani umírat nehodlám,“ hodnotí svůj stav sám zpěvák. Málokdo by přitom tušil, že ještě před měsícem se díval smrti velmi zblízka do očí.

„Ještě teď se vzpamatovávám z kómatických stavů. Stál jsem na začátku dlouhého tunelu, na jehož konci čekala smrt. Ano, je to tak. Díky Bohu, lékařům a léčitelům jsem se vrátil,“ řekl zpěvák, který často vystupuje na koncertech v jesenických lázních.

Konec loňského roku se ale rozhodl se svou ženou strávit v lázních jen při odpočinku a relaxaci. „Je tady úžasné klima, ticho a nádherná příroda,“ usmál se Novák. „Léčebné procedury snáší Pavel Novák velmi dobře. Sám o nich říká, žemuulevují a cítí se po nich odpočatě,“ uvedl manažer Priessnitzových léčebných lázní Petr Neugebauer.

Pavel Novák je původní profesí učitel. Popularitu si získal jako zpěvák. Ve své kariéře se prosadil i jako spisovatel a scénárista. Ve vzpomínkách se rád ohlíží zpět. „Nazpíval jsem dva a půl tisíce skladeb, složil přes sedm set písní pro dospělé a přes dvě stovky pro děti. Napsal jsem i sedm autobiografických knih. Mám tři děti a pět vnuků,“ vypočítává úspěchy svého života Novák.

(dk)