K atraktivitě parku mají přispět také čtyři noví pávi, které město nedávno pořídilo. „Jde o dvě paví slepice a dva kohouty. Zatím jsou ještě uzavřeni v kleci, aby si na nové prostředí zvykli, ale do června budou vypuštěni do přírody,“ řekl správce Michalova Oldřicha Pakosta.

S nápadem vysadit v parku pávy přišlo město už před dvěma lety. Jenže těm se v novém prostředí nelíbilo a postupně se rozprchli. „Jen jeden páv u nás zůstal a dnes už je ochočený,“ doplnil správce.

Michalov je vyhledávaným místem i díky promenádním koncertům, které se v něm konají každou neděli. Střídají se při nich různé hudební žánry – od dechovek, folku, jazzu až po rock. Z

ázemí tam o nadcházejících měsících najdou i další akce. Budou to například Dny hravých dětí, kterév pátek25. a sobotu 26. května pořádá klub Dlažka.

„Dále to bude v červnu Slavnost léta, kde dojde k vyhodnocení Sportovce regionu. Následně zde skupina historického šermu Markus M oslaví 25 let od svého založení a budou zde i probíhat oslavy 15 let od vzniku Služeb města Přerova. Vystoupí na nich známé osobnosti, které se už léta zúčastňují tenisové akademie v Přerově,“ uvedl Přidal.

V Michalově to navíc bude opět hýřit barvami. Výsadba pestrobarevných letniček má začít v pondělí 21. května. „Vysadíme na 25 tisíc různých druhů květin,“ upřesnil správce parku Pakosta.