Právě tato komunikace pro pěší by přitom měla zajistit větší bezpečnost chodců, kteří nákupní zónu často navštěvují. Projíždějící motorová doprava jim totiž na klidu rozhodně nepřidává.

„Někdy tam řidiči projíždějí hodně rychle a na ty chodce příliš ohled neberou. Je dobře, že se tam přes cestu udělala lávka, ale u ní chodník bohužel skončil," uvedla Markéta Vrbíková, iniciátorka loňské petice. Kritický pohled na věc zaujal také další z uživatelů Jaroslav Honzik.

„Zejména v zimě to pro lidi může být dost nebezpečné. Chodník tady měl být už dávno," poznamenal.

"Přehazování horkého bramboru"

Podpisový arch se zhruba před rokem dostal do rukou hranických radních. Jenže vedení města nyní tvrdí, že společnost Stop Shop, která dotčené pozemky vlastní, od dřívějších plánů ustoupila.

„Firma Stop Shop, která nám slíbila, že vybuduje chodník od lávky u Kauflandu směrem k Stop Shopu, oznámila, že od tohoto záměru odstupuje. My se ale nevzdáváme a ve spolupráci s dopravním inspektorátem policie se je nějak snažíme přimět k vybudování chodníku," řekla místostarostka Hranic Pavla Tvrdoňová.

Podle představitelů společnosti Stop Shop má na zamítavé rozhodnutí vliv také údajná neochota dalších partnerů při potřebné spolupráci.

„Je pravda, že po prvotních jednáních s městem jsme tuto situaci chtěli nějakým způsobem řešit, i když město v této souvislosti zareagovalo až na předloženou petici. Bohužel následná vstřícnost ze strany majitelů sousedních pozemků ani ze strany vedení města nebyla taková, jakou bychom si představovali," řekl za společnost Stop Shop Michal Jun.

Vedení Hranic se vloni s touto společností dohodlo na vybudování přibližně sto čtyřicet metrů dlouhém chodníku, který by nahradil vyšlapanou pěšinku. Tu doposud lidé při cestě do obchodního centra na Družstevní ulici využívají. Podle dřívější vypracované studie měl chodník, na kterém se ale město finančně podílet nehodlá, vyjít asi na 400 tisíc korun.