„Připomínky ohledně této věci zatím nebyly nikterak výrazné a v letošním roce na současném systému nic měnit nebudeme. Pokud by jeho kritika sílila, jsme ochotni na konci roku opět tuto záležitost projednat," řekl Milan Vinkler, ředitel společnosti Ekoltesu Hranice, která má park ve své správě.

Podle jeho slov je zpoplatněný vstup na WC i jistou obranou proti riziku možné devastace prostorů. Ředitel totiž tvrdí, že v případě bezplatného vstupu by se zařízení mohlo stát terčem vandalů.

„Zatím je naštěstí vše v dobrém a udržovaném stavu, ale i tohle je jedna z metod, jak tomu případnému poničení zabránit," doplnil Milan Vinkler.

Na pořádek v parku mimo to dohlíží jeho správce, před necelými dvěma roky zrekonstruovaný prostor je monitorovaný i kamerovým systémem. V nočních hodinách do parku navíc jezdí i příslušníci městské policie.

„Chápu, že pětikorunu nemusí mít vždy každý po ruce, podle našeho názoru je to ale i otázkou zvyku. Platí, že v současné době se systém stále ještě prověřuje," podotkl ředitel městské firmy.

Veřejných toalet v Hranicích je v současné době stále poměrně velký nedostatek, sociální zařízení v parku je tak jednou z výjimek. Pokud nedojde k náhlé změně počasí, toalety se otevřou v průběhu dubna.