Slavnost odstartovala ve středu odpoledne letním koncertem žáků základní školy, po kterém ve čtvrtek následovala vernisáž výstavy prací rovněž z dílny tamních školáků. O půl čtvrté odpoledne na něj navázalo malování na chodník.

„Tématem, které je každý rok jiné, je tentokrát malovaná písnička,“ přiblížila náměty kreseb učitelka výtvarné výchovy ZŠ Bělotín Jaroslava Vyhnánková.

Většina dětí ztvárňovala lidovky. Objevily se tam však i motivy populárních písní a v jednom případě i státní hymny. „Vybrala jsem si Tři čuníky, protože je jednoduché je namalovat,“ řekla Nikola Petríková z páté třídy.

„Jsem z Česka, z Bělotína, a tak mě napadlo namalovat českou hymnu,“ svěřil se šesťák Dominik Murin, který vedle znaku a vlajky vyrobil křídou i domeček, představující domov, o kterém se v hymně zpívá.

„Nejtěžší byl ten znak. Ten jsem musel malovat podle předlohy,“ prozradil ještě Dominik. Na práci měly děti přibližně hodinu.

Pivní slavnosti budou v Bělotíně probíhat ještě i v pátek a pak po celý víkend.

Festival opět nabídne bohatý doprovodný program plný sportu, muziky a zábavy. Na čepu čeká na návštěvníky celkem osm piv známých značek. Hlavní program pivních radovánek odstaruje v sobotu ve 13 hodin.