Konal se zde již sedmnáctý ročník Pivních slavností. Podívat se na ně přišly stovky návštěvníků. Na příchozí čekal bohatý program.

Hrál se fotbalový turnaj, k poslechu hrály například dechové orchestry z Lipníku nad Bečvou a z Němčic na Hané, skupina Omicron, která měla stylově v repertoáru písně s pivními texty, či pop rocková skupina Atlanta z Bystřice pod Hostýnem.

Na své si tak mohl přijít skoro každý. „Výborně jsem se bavila celé odpoledne i večer,“ potvrdila jedna z návštěvnic.

O hladký průběh dne se staraly desítky pořadatelů. „S organizací už téměř nemáme problémy a stále se zlepšuje. Lidé už jsou na řadu úkolů zvyklí, protože Pivní slavnosti jsou u nás již zaběhnutou tradicí,“ řekla jedna z hlavních organizátorek akce Jana Šustalová.

Letos se mohli návštěvníci podívat i do speciálního stanu hranické nemocnice, kde jim odborný personál nabízel měření základních parametrů lidského těla.

„Přijeli jsme především proto, abychom ukázali, že naše nemocnice se zabývá i prevencí. Podle mě má naše aktivita smysl, protože můžeme potřebným poradit, či je přesměrovat k odborníkovi,“ řekl ředitel nemocnice Eduard Sohlich.