Již ve středu 22. června od půl páté se v hudebně nového školního pavilonu uskuteční Letní koncert, v jehož rámci se představí Přípravný sbor a Dětský pěvecký sbor ZŠ Bělotín. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o vystoupení žáků bělotínské pobočky ZUŠ Hranice.

Po hudbě se ve čtvrtek o slovo přihlásí pro změnu výtvarné umění. Pro zájemce bude připravena vernisáž Výstavy dětských prací žáků ZŠ a MŠ Bělotín.

Své fanoušky si jistě najde také akce Malování na chodník na téma Pes přítel člověka. Sportovněji, konkrétně volejbalově, založení jedinci se mohou ve stejný den těšit na turnaj O pohár Moravské brány.

Apači v akci

Na pátek již připadá první z vyhlášených Červnových nocí, kdy se o hudební doprovod postará od devatenácti hodin metalová kapela Sarkonia z Přerova, aby se pak ve dvacet hodin kytar a mikrofonů chopili novojičínští Apači. Ti se budou až do půlnoci střídat s Djem.

Ještě před páteční zábavou se však na hřišti TJ Sokol Bělotín odehraje Fotbalový turnaj firem, ve kterém se střetne osm přihlášených týmů.

Fotbal se v Bělotíně bude hrát také v sobotu. Dopoledne se zde utkají týmy Kunčic, Nejdku, Polomu a domácího Bělotína, které si to rozdají O pohár starosty.

Starší páni do boje

Po obědě poté na trávník vyběhnou starší páni v rámci svého vlastního turnaje.

Od půl druhé také odstartuje odpoledne Pivních radovánek, během kterých se mohou návštěvníci těšit na vystoupení aerobiku, zumby, ale i lidových a klasických tanců.

Druhou červnovou noc načnou znovu Apači, kteří v průběhu koncertu pokřtí CD. Jako hlavní kapela sobotního programu se představí Kalibra, kterou v odpočinkových blocích zastoupí Dj. Ve třiadvacet hodin rozzáří nebe nad Bělotínem ohňostroj.

Oslavy zakončí nedělní mše svatá, která se uskuteční ve Farním kostele sv. Jiří od jedenácti hodin. 

Autor: David Král