„Nevadí mi, že schody se teď musí obcházet. Když to místo potřebují spravit, ať jej spraví. Mohli to ale klidně udělat v době, kdy se schody opravovaly celkově. Takhle to vypadá, že levá ruka neví, co dělá ta pravá," dodala dotázaná paní, která však nechtěla zveřejnit své jméno.

Na časté otázky kolemjdoucích, proč si lidé cestu například z Masarykova náměstí na Komenského ulici nemohou po dva týdny zkrátit právě přes Pivovarské schody, musejí prý reagovat také samotní zaměstnanci firmy, která akci provádí.

Jedny z nejfrekvento­vanějších schodů v Hranicích jsou v současné době uzavřeny kvůli výstavbě přípojky nízkého napětí.

„Nejde o aktivitu města, nýbrž společnosti ČEZ. Tato akce nemohla proběhnout v době letní opravy Pivovarských schodů, protože výstavba přípojky byla povolená až letos. Uzavírka schodů, které ale jinak pracemi dotčené nejsou, potrvá asi do patnáctého dubna. Pak bude vše uvedeno zpět do původního stavu," vysvětlil tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský. Stavební úřad práce povolil loni v říjnu.

K dřívější kompletní rekonstrukci Pivovarských schodů město přistoupilo vloni v červnu a akce pokračovala do konce letních prázdnin. Z městské pokladny šlo tehdy na projekt celkem jeden a čtvrt milionu korun. Vedle samotných schodů se tehdy musela opravovat také vedlejší zídka, která byla v mnoha místech narušená.