„Tento systém je kompromisní řešení. Dosavadní režim byl hodně zneužíván. Nabízela se také varianta, že bychom vnitřní a venkovní areály od sebe napevno oddělili, ale to jsme zamítli. K novému opatření jsme přistoupili hlavně kvůli whirpoolům. Tato zařízení jsou velmi náročná na hygienu a údržbu. Měli jsme obavy, že by se nám tam hrnuli opalující se lidé z venkovního areálu,“ vysvětlil Jaroslav Klvač, ředitel společnosti Teplo, která přerovský plavecký areál od loňska provozuje.

A jak to na bazéně bude už od přelomu května a června fungovat v praxi? Zatímco z vnitřního do venkovního areálu se vůbec nedostanete, naopak to půjde, ale musíte projít turniketem – a tedy zaplatit. Ten se tam v současné době už instaluje.

„Na pokladně budou k dostání za dvacet korun čipy, které umožní vstup do krytého bazénu. Tento čip bude mít omezen počet vstupů,“ vysvětlil Klvač. Ten dále dodal, že celodenní vstupné na venkovní koupaliště bude oproti loňsku levnější.

„Cenu jsme snížili pro dospělé z loňských osmdesáti korun na sedmdesát s tím, že další slevy jsou po čtrnácté a osmnácté hodině,“ dodal Klvač.

Nový režim se ale některým lidem už teď příliš nezamlouvá. „Vůbec se mi to nelíbí. Může se stát, že přijdete na koupaliště a rázem se změní počasí. Dosud si člověk mohl klidně zaplavat ve vnitřním bazéně, a teď za to budeme platit? To je pěkný nesmysl,“ řekla jedna z pravidelných návštěvnic přerovského plaveckého areálu Hana Ondrášová.

Na přerovském bazéně se však objeví v letošním roce i další novinky. „Momentálně tam vyměňujeme okna za plastová. Dále máme v plánu vyměnit sklo mezi venkovním a vnitřním bazénem, což nám zajistí energetické úspory,“ vysvětlil Klvač.

„Také se plánuje stavba přístavby stávajícího krytého dětského bazénu. V této části vyroste brouzdaliště a skluzavka z nerezu. Další dětskou vodní atrakcí bude tryskač a stříkající želvička,“ upřesnil Klvač s tím, že investice se budou realizovat za provozu a nejpozději by se s nimi měli návštěvníci setkat na podzim

. Letos by se mělo na plaveckém areálu proinvestovat v rozmezí od 12 do 15 milionů korun. „Tyhle prostředky půjdou vesměs z provozních úspor. To znamená, že co ušetříme například na energii, vložíme do modernizace plaveckého areálu,“ řekl závěrem Klvač.