Na vybudování nového sportoviště v areálu koupaliště tak poputuje bezmála milion korun z městské kasy.

V anketě mohli hlasující vybírat ze čtyř návrhů, jež z řad veřejnosti vzešly: beach volejbalové kurty, dicsgolfového hřiště, extravagantních zákoutí nebo přikoupení většího množství laviček ve městě. Do internetového hlasování se v rozmezí od 4. do 29. listopadu zapojilo 411 hranických občanů, které nejvíce oslovilo právě hřiště na plážový volejbal. Každý hlasující mohl využít dva hlasy pro a jeden proti.

„Návrh na vybudování beach volejbalových kurtů zvítězil s velkým náskokem, když se pro něj vyslovilo 360 hlasujících a proti pouhých 39. Celkově tak získal 321 hlasů,“ zhodnotil výsledky ankety mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Ve venkovním areálu Plovárny by tak měly stávající plážové hřiště nahradit dva nové kurty, které budou na rozdíl od toho současného, splňovat předepsané standardy.

Na druhém místě se se značnou ztrátou umístilo další sportovní hřiště, tentokrát zaměřené na netradiční discgolf.

Bude jen na jeden návrh

Ačkoliv se zpočátku zdálo, že díky nízkým nákladům obou projektů, by mohl milión korun z participativního rozpočtu pokrýt oba, nakonec se město zaměří pouze na vítězný návrh.

Podle Petra Bakovského totiž bude s velkou pravděpodobností stát o něco více než 700 tisíc, se kterými se počítalo v původně předloženém návrhu.

„Je potřeba připravit projektovou dokumentaci, územní povolení atd. Takže ačkoliv se projekt po započtení těch dalších výdajů pod milion korun i nadále vleze, peníze na druhý návrh by již nevyšly,“ vysvětlil mluvčí.

V zapojení veřejnosti do dění ve městě formou participativního rozpočtu bude místní radnice pokračovat i v příštích letech.

„Nejen čtyři návrhy, které se dostaly do toho konečného hlasování, ale i ty návrhy, jež se kvůli nesplnění potřebných náležitostí do ankety nevešly, jsou pro město zajímavé a budeme prověřovat možnost jejich realizace,“ prozradil Petr Bakovský.

Jedním z takových návrhů má být například instalace horolezecké stěny.