Vedle maturitních plesů zvou především vesnice na hasičské bály, ale třeba i farní nebo včelařský ples. Kdo chce lístky, neměl by podle pořadatelů dlouho otálet. Po covidové pauze je o kulturu velký zájem.

Už tento pátek 20. ledna si lidé mohou zatančit v kulturním domě v Porubě, místní části Hustopečí nad Bečvou, kde se koná tradiční Farní ples. K tanci bude hrát olomoucká skupina Galaxy.

Z výtěžku opraví kostel

„Vstupenky máme ještě k prodeji. V jejich ceně je i večeře. Program zajišťují sami farníci a myslím si, že se hosté mají na co těšit. Výtěžek z plesu použijeme na opravy hustopečského kostela, který postupně rekonstruujeme už třetím rokem,“ řekla starostka Hustopečí nad Bečvou Júlia Vozáková.

Kdo má zájem o myslivecké speciality, ten by neměl chybět v sobotu 21. ledna v hranické Sokolovně. Koná se zde tradiční Myslivecký ples, na kterém bude k tanci a poslechu hrát hudební skupina Nautilus Band. Podle pořadatelů nebude chybět ani bohatá zvěřinová tombola.

Plesová sezona bude pokračovat také v únoru. Na Včelařský ples se chystají 4. února ve Skaličce.

„Jeden ples už máme za sebou a dopadl výborně. Přišlo přes dvě stě návštěvníků. Je vidět, že lidem společenské setkávání chybělo a po covidové pauze se rádi pobaví,“ řekla starostka Skaličky Petra Kočnarová.

V únoru zve na Hasičský bál také obec Soběchleby. Veselice se tam koná 11. února. K tanci a poslechu bude hrát kapela Gradace. Ve Všechovicích zahájili plesovou sezonu Lidovým záhorským plesem už v sobotu 14. ledna.

Jednu velkou společenskou událost má ale obec ještě před sebou.

„Jedná se o Sousedský ples, který má v naší obci dvacetiletou tradici. Tento ples je vyhlášený nejen mezi místními, ale i přespolními. Letos naše hosty přivítáme ve zrekonstruovaném kulturním domě s moderním zázemím, takže si myslím, že se u nás budou cítit dobře,“ řekl všechovický starosta Radovan Mikuš.

Plesovou sezonu ukončí na Hranicku v některých obcích už tradičně Vodění medvěda a vyvrcholením je vždy večerní program s Pochováváním basy.