„Ano, ani nás nemine vlna zdražování. Dojde k němu od 1. ledna, a to o 30 procent,“ potvrdil Jakub Horák, ředitel hranického Ekoltesu, který Plovárnu provozuje. Na vině je podle něj zdražování energií.

„Plyn máme fixován do konce letošního roku. S elektřinou jsme na tom trochu hůře. Od 1. ledna však očekáváme enormní navýšení jak elektrické energie, tak i plynu. V tuto chvíli hledáme další úsporná řešení a žádáme město o dofinancování provozu,“ upřesnil ředitel organizace Jakub Horák.

Premiéra komedie Panenka v podání Divadla Ventyl
Panence v podání Ventylu aplaudovaly v sokolovně stovky diváků

Hranická Plovárna podle jeho slov nechce situaci řešit snižováním teploty vody.

„Teplotu držíme už nějaký čas podle schváleného provozního řádu Krajskou hygienickou stanicí. Pod tuto teplotní úroveň by nebylo vhodné zacházet, ať už z důvodu schválené teploty dle provozního řádu, ale především s ohledem na komfort návštěvníka,“ řekl Horák.

Ten se obává odlivu zákazníků, pokud by došlo ke snížení tepelného komfortu pro návštěvníky, kteří vyhledávají relaxační bazén.

„Je zde teplejší voda, rozdíl mezi plaveckým bazénem je zhruba 1 až 2 stupně Celsia,“ vysvětlil Horák.

Hranická Plovárna se těší velké oblibě u veřejnosti a zdejší zařízení vyhledávají lidé ze širokého okolí. Od začátku roku až do dnešních dní navštívilo vnitřní i venkovní Plovárnu přes 153 tisíc návštěvníků. Jsou mezi nimi jednotlivci, rodiny, ale i školy, školky a další organizace.