Na základě rozhodnutí vlády mohly vnitřní bazény po dlouhé covidové pauze otevřít na začátku června. Pro mnoho plováren se však vzhledem k technické náročnosti a vypuštěným bazénům jednalo o nereálný termín.

„Momentálně řešíme upgrade měření a regulace bazénu, týká se to měření kvality vody, její teploty a tak dále. Rádi bychom otevřeli na konci tohoto týdne, ale nejsme schopní s jistotou říct, jestli to stihneme. Proto prosíme, aby lidé sledovali nejnovější informace na našem Facebooku,“ uvedl vedoucí Plovárny Hranice Tomáš Plesník.

Zato venkovní koupaliště je v provozu již od minulého týdne.

„Minulý týden byla návštěvnost slabá, počasí nám příliš nepřálo. Dnes je to už ale mnohem lepší a jelikož v příštích dnech mají přijít tropy, očekáváme návštěvnost výrazně vyšší,“ doplnil vedoucí Plovárny.

Vizualizace možné podoby nábřeží Kropáčova v Hranicích
Co čekat od stavby protipovodňových opatření v Hranicích?

Nový beach volejbal i dětské atrakce

Na návštěvníky čeká na Plovárně řada novinek. Tou nejvýraznější jsou pravděpodobně dva profesionální kurty na plážový volejbal.

Posun slibuje vedení bazénu také na poli občerstvení.

„Máme připravenou novou nabídku, vizuální podobu i název. Došlo k celkové změně koncepce,“ nastínil Tomáš Plesník.

Zejména malé návštěvníky jistě potěší všudypřítomný maskot Hrošík Toník, jehož podobu navrhly děti ze školek na Hranicku.

„Nového maskota jsme si nadělili k letošnímu 15. výročí Plovárny. Chceme moc poděkovat všem školkám, které se zúčastnily soutěže, protože díky dětem hrošík získal svou podobu i jméno. Toníka využijeme nejen přímo na bazéně, ale také na našich sociálních sítích,“ prozradil vedoucí Plovárny.

Čtvrtky na námku v Hranicích - 10. června Holóbkova mozeka.
Čtvrtky na námku v Hranicích odstartovaly. Vyhrávala Holóbkova mozeka

Potvrzení už nejsou potřeba

S postupným uvolňováním covidových opatření nyní dochází také k usnadnění vstupu na bazén.

K vstupu na vnitřní i venkovní koupaliště už nebudou potřeba nejrůznější potvrzení o absolvování testu či očkování na covid-19. Návštěvníkům postačí podepsat čestné prohlášení přímo na bazéně.

A příznivou zprávu má vedení Plovárny také pro držitele permanentek.

„Rozhodli jsme se prodloužit platnost kreditů na nabitých čipech. U čipů, kterým vypršela platnost v období říjen 2020 až červen 2021, prodlužujeme kredity o 11 měsíců. Čipy, kterým vyprší platnost v období červenec 2021 až září 2021 pak prodlužujeme o 7 měsíců,“ vysvětlil Tomáš Plesník.

Toho může těšit víkendová předpověď počasí, kdy se mají teploty vyšplhat až ke třiceti stupňům. Venkovní koupaliště tak pravděpodobně čeká první větší nápor návštěvníků. (kra)