Plovárna v Hranicích je kvůli koronavirové epidemii uzavřena od 11. března. Vzhledem k tehdejšímu vývoji tak nechalo město bazén plovárny vypustit, aby ušetřilo na výdajích za jeho provoz.

Napuštění bazénu tak potrvá do 20. června, poté přijde na řadu bazén venkovní. Termín znovuotevření Plovárny je směřován na 1. červenec.

Pokud se epidemiologická situace nezhorší, návštěvníci se nemusí obávat žádných velkých omezení. Na tiskové konferenci po jednání vlády to v pondělí oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Rušíme povinnost nosit roušky na koupalištích, v bazénech a tak dále. Roušky je potřeba mít pouze tehdy, pokud jsem méně než dva metry od jiné osoby. Jde ale spíš o případ, že by tam byl nějaký velký dav lidí. Jinak už nikdo nebude muset mít roušku na koupalištích přírodních ani umělých,“ uvedl ministr.

Povinnost nosit na koupalištích a bazénech roušky tak skončí v pondělí 8. června. Plovárna v Hranicích již tedy otevře za mnohem příznivějších podmínek.

„Ještě, že dostali rozum a povinnost nosit na bazénech roušky zrušili. Na hranické koupaliště si tak určitě zajdu. Kdybych tam ale musel s rouškou, tak bych nešel,“ prozradil dvacetiletý Marek.