„Nápad přišel z Podhájské, kam lidé z Hranicka hodně cestují. Nejprve jsme zvažovali, že budeme do Hranic dovážet ze Slovenska vodu složením velmi blízkou té v Mrtvém moři. Nakonec jsme se rozhodli pro jinou cestu a oslovili dodavatele soli z Mrtvého moře. Vodu si „namícháme" přímo tady," vzpomínala vedoucí plovárny Iva Macurová.

Terapii, s níž v Plovárně Hranice přišli před třemi lety, si mohou nově návštěvníci vyzkoušet v saunovém světě, kam se přesunula z jiné části objektu.

„V kabince na ně pršíme vodu z Mrtvého moře po dobu 15 minut speciálními tryskami," popisovala, co se s návštěvníky děje. Že nejde o žádné „švindlování", ale minerální látky z Mrtvého moře, prokazují certifikáty, kterými dodavatel dokládá původ přírodního materiálu.

„Vodu míchají naši pracovníci přesně podle návodu, abychom docílili potřebné koncentrace. Lidé jsou skutečně vystavěni účinkům vody odpovídající té, v níž se koupou turisté v Mrtvém moři," lákala Macurová na proceduru.

Za patnáct minut v kabince s terapií zaplatí návštěvník 40 korun – pokud si objedná kabinku pouze pro sebe. V případě dvou osob zaplatí každá 25 korun.

„Jinak ji mohou využívat návštěvníci sauny, a to jednou za hodinu vždy v půl. Procedura je v ceně saunování," popisovala Macurová. V kabince se mohou „léčit" nejvýše čtyři osoby.

Podle Macurové o terapii v podobně účinků vody z Mrtvého moře vědí hlavně lidé, kteří pravidelně navštěvují saunu. „Je to škoda, protože zvláště v nynějším období, kdy začínají řádit respirační viry, je to výborní prevence," zvala Macurová.

Voda Mrtvého moře má slanost až 30 procent a obsahuje na dvě desítky minerálů a dalších prvků, které mají blahodárné účinky na lidské zdraví.