Poslední oslavované jubilejní číslo, a to 300 tisíc, se na světelné tabuli v prostorách bazénu rozsvítilo v polovině loňských letních prázdnin.

Tehdy se štěstí usmálo na rodinu z Valašského Meziříčí, která krytý bazén v Hranicích považovala za jeden z nejlepších, který kdy navštívili.

Do návštěvnosti, která nyní vykazuje to, že v průměru každý občan Hranic bazén navštívil pětadvacetkrát, se však nebude započítávat počet lidí, kteří zavítají do venkovní části areálu. Ta se pro veřejnost otevře již v průběhu příštího týdne. Do pokoření půl milionu plavců již v těchto dnech zbývá jen několik stovek čísel.

„Návštěvnost krytého bazénu je hodně závislá na počasí. Když je venku škaredě, zaznamenáme mnohem více lidí, než když krásně svítí sluníčko,“ informovala vedoucí Plovárny Iva Macurová.

Zároveň vyloučila dříve spekulovanou možnost, že se vnitřní bazén s tryskami a tobogánem přes léto zavře. Milan Vinkler, ředitel firmy Ekoltes, která bazén v Hranicích provozuje, se obával přílišné ekonomické náročnosti provozu vnitřní i venkovní části koupaliště zároveň.

„Obě části budou přes léto otevřeny současně, nebude pouze možný přesun mezi nimi. Návštěvník se tak bude muset u poklady rozhodnout, zda se vykoupe vevnitř nebo venku,“ řekla Macurová s tím, že vnitřní bazény čeká jen pravidelná odstávka, a to poslední srpnový a první zářijový týden.