„Neustále se snažíme zvyšovat komfort letního koupaliště. Investovali jsme do oplocení areálu. Zakoupili jsme velké digitální hodiny, které byly velice žádoucí. Kromě času ukazují i datum a teplotu. K dispozici bude také čtyřicet nových lehátek, ke kterým v příštím roce plánujeme přikoupit další várku," vyjmenovala změny vedoucí plovárny Iva Macurová.

Opravy oplocení i odvodnění brodítek

Kromě nákupu nového vybavení byla plovárna nucena investovat také do oprav oplocení areálu a odvodnění brodítek. Finanční náročnost se tak provozovatelé snaží zmírnit lehkým navýšením vstupného.

„Před dvěma lety jsme zde nainstalovali dvouskluzavku za více než sedm set tisíc korun. Tehdy jsme vstupné nezvyšovali. S letošními výdaji už jsme jej však nuceni mírně navýšit," prozradila vedoucí plovárny.

„Všechny ceny se zvednou o deset korun. Tedy kromě dětí do šesti let, tam zůstává cena na dvaceti korunách," prozradila dále.

„Na druhou stranu ale odpadá půjčovné za lehátka a skříňky, které budou k dispozici zdarma. Svým způsobem se tak zvýšení ceny vyrovnává," doplnila Iva Macurová.

Návštěvnost

V červnu jsou brány venkovního areálu otevřeny od třinácti do devatenácti hodin ve všední dny, a od devíti do devatenácti hodin o víkendech. Záleží však také na počasí.

„Zatím je vinnou počasí návštěvnost nízká. Oproti loňskému červnu, který byl extrémně silný je to znatelný rozdíl. Ale samozřejmě hlavní sezóna připadá až na prázdniny," uvědomuje si Iva Macurová.

Za pravdu ji dávají i pravidelní návštěvníci.

„Pro mě venkovní koupání začíná až v červenci," řekl Šimon Holub, který hranické koupaliště každoročně navštěvuje.

„Pořád ještě relativně nově zrekonstruovaný areál se mi líbí. Jen by mohlo být více místa na plavání. Bazén bývá většinou strašně přeplněný," dodal. 

Autor: David Král