„Bazén je v plném provozu teprve rok a půl a taková návštěvnost je opravdu dobrý úspěch,“ nechal se slyšet Milan Vinkler, ředitel firmy Ekoltes, která krytý bazén provozuje.

„Pochvala patří především vedoucí bazénu, paní Macurové a jejím podřízeným. Tento kolektiv totiž drží Plovárnu na takové úrovni, že sem lidé rádi jezdí,“ dodal Vinkler.

Šťastlivci, na které čekaly dárky od vedoucí plovárny Ivy Macurové, se stali lidé z Valašského Meziříčí. Rodina Kozelkových se svými dětmi prý hranickou Plovárnu navštěvuje pravidelně, nejméně jednou za měsíc.

„Už minule jsme si všimli, že soutěž probíhá, ale mysleli jsme si, že už jsme to prošvihli,“ řekl Richard Kozelka. „Jsme zvyklí jezdit raději do Hranic. Ve Valašském Meziříčí je bazén příliš drahý,“ svěřila se Jana Kozelková.

Jako třistatisící návštěvníci měli v sobotu vstup do areálu zdarma. Navíc obdrželi čipovou permanentku s předplacenými hodinami pro další návštěvy a také dárkový koš.

Na další dva návštěvníky čekaly permanentky na dalších dvanáct hodin na Plovárně. Mírným nedostatkem, za který je areál bazénu kritizován, je skutečnost, že kromě dětského brouzdaliště venku není žádný bazén. To by se mělo ale v brzké době změnit.

„Je již vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. Pokud se nic mimořádného nestane, nejpozději v říjnu začneme kopat,“ informoval Milan Vinkler.

Podle jeho slov je návštěvnost hranického krytého bazénu vyšší v zimě. Zatímco v době prázdnin Plovárnu denně navštíví zhruba 550 lidí, v zimě to bývá až osm set.

„Už teď se těšíme na půlmiliontého návštěvníka,“ zakončil s úsměvem ředitel Ekoltesu.