Může za to prý i rychlý nástup jara, který ovlivnil řidiče natolik, že si chtějí gumy co nejrychleji přezout. Před některými pneuservisy se tvoří i fronty.

„Práce je hodně. V průměru přezujeme pneumatiky až na třiceti vozidlech Je to ale vždycky sezonní záležitost. Déle než čtrnáct dní to nepotrvá,“ řekl jeden z pracovníků pneuservisu v Přerově Vojtěch Zámorský.

Fronty na výměnu zimních pneumatik za letní způsobilo i výrazné oteplení, ke kterému došlo tento týden. „Poptávek po výměně gum je neobvykle mnoho. Nestíháme. Myslím si, že je to tím rychlým nástupem jara, na který řidiči zareagovali houfným vyhledáváním pneuservisů. V minulosti to bylo všechno pozvolnější,“ řekl Martin Michalík, vedoucí pneuservisu v Hranicích, kde teď také přezují pneumatiky až na třiceti vozidlech.

Někde řidiči musejí počítat i s delší čekací dobou. „Žádostí o přezutí pneumatik je skutečně mnoho. Řidiči, kteří mají o tuto službu zájem, se musejí předem objednat. V těchto dnech musejí počítat s týdenní až čtrnáctidenní čekací lhůtou,“ řekla Miluše Janků z pneuservisu v Horní Moštěnici.

Výhodu mají ti, kteří se při přezouvání pneumatik obejdou bez pomoci odborníků. „Pneumatiky si vyměňuji sám. Mám na diskách letní gumy, takže to pro mě není nic složitého. Tato práce mi nedávno v garáži zabrala necelé dvě hodiny,“ svěřil se jeden z přerovských řidičů.