Řidič jel v noci po silnici ve voze Nissan a narazil do nově zbudovaného bezpečnostního ostrůvku na čtyřproudé silnici.

Policisté dnes tvrdí: kdyby bylo značení ostrůvku jiné, nemusela nehoda skončit tak tragicky. Proto zaslali výzvu statutárnímu městu, aby zhotovilo reflexní značení. Primátor Přerova Jiří Lajtoch už slíbil nápravu.

„Šofér najel na ostrůvek levou přední stranou vozu a náraz vymrštil auto až k nedalekým zahrádkám. Posádka po srážce vypadla ven,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Řidič na místě podlehl četným zraněním, jeho o dvacet let mladší spolujezdkyni na předním sedadle převezli záchranáři s těžkými zraněními do olomoucké fakultní nemocnice. Podle svědků z místa nehody jelo auto příliš rychle.

„Dosud nemáme k dispozici výsledek soudní pitvy a nemůžeme se tedy vyjádřit k tomu, zda svou roli nesehrál alkohol,“ reagoval na neověřené informace, podle kterých muž usedl za volant opilý, vedoucí územního odboru vnější služby policie v Přerově Josef Drábek.

Dodal, že z dosavadního vyšetřování však vyplynulo, že jedním z viníků tragédie bylo i špatné dopravní značení. „Ostrůvek na této silnici nebyl osvětlený a nejsou na něm ani jiné bezpečnostní prvky. Ať už byly okolnosti nehody jakékoliv, a zavinil ji třeba řidič neopatrnou jízdou, reflexní značení ostrůvku by následky podstatně zmírnilo,“ poznamenal dále Drábek.

Policisté proto zaslali výzvu statutárnímu městu, aby zjednalo nápravu. Přerovští radní potvrdili, že se problémem už vážně zabývali. „Impuls vzešel z komise pro prevenci kriminality. Nejen ostrůvek v Lověšicích, ale i na jiných místech v Přerově a jeho částech opatříme reflexním značením,“ ujistil primátor a senátor města Jiří Lajtoch (ČSSD).

Bezpečnostní ostrůvek na silnici v Lověšicích byl zbudován na sklonku roku a od tragické nehody je stále rozbitý. „Opravy teď komplikuje špatné počasí, ale jakmile budou vhodnější podmínky, ostrůvek spravíme,“ ujistil vedoucí odboru rozvoje přerovského magistrátu Pavel Gala.

Nové reflexní značení nepřibude jen na ostrůvku v Lověšicích, ale má se objevit také v Lýskách a v Přerově. „Takto zvýrazněny budou i ostrůvky ve Dvořákově a Čechově ulici v Přerově,“ uzavřel mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Řidič zaplatil za svou neopatrnost životem