„Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje sbíral připomínky od cestujících i od starostů obcí a do aktualizovaných jízdních řádů je co nejrychleji zahrnul. Poděkovat bych chtěl také dopravcům, protože ke změnám v dopravě přistoupili velmi flexibilně,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Tento krok vítají také na Městském úřadě v Hranicích.

„Příměstská doprava na Přerovsku se po změně vrací do původního stavu. Týká se to všech spojů, u kterých to bylo možné, a které nevyžadovaly velké změny licencí. Pro Hranice to především znamená, že se u mnoha spojů obnovují zastávky, zejména na tř. 1. máje,“ objasnil Pavel Slovák z odboru správy majetku.

Právě vypuštění některých zastávek vzbuzovalo v cestujících největší emoce.

„Teď jsme se tak vrátili do stavu, kdy opět máme zastávky v Hranicích zhruba po 300 metrech i na příměstské dopravě,“ řekl dále Pavel Slovák.

Upravené spoje

Upraveny byly mimo jiné spoje mezi Hranicemi a Hustopečemi nad Bečvou či Hranicemi a Dolními Těšicemi.

„Jedná se ale například i o spojení mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou, které bylo od nového roku nešťastně poposunuto. Autobus jel příliš brzy a studenti museli dlouho čekat, než začne škola. Teď už je tento problém vyřešen,“ vysvětlil Pavel Slovák.

Nejzásadnější změny mohou zájemci nalézt na webových stránkách města Hranice.

„Všechny změnové jízdní řády pak naleznete na stránkách www.kidsok.cz v sekci jízdní řády od 1. 1. 2018, v záložce „Změny JŘ od 28. 1. 2018“. Případně doporučujeme vyhledávat aktuální spoje na stránkách IDOS,“ informoval mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Změny, ale pravděpodobně ještě nekončí. Na jaře chce KIDSOK vyhodnotit případné další náměty na úpravy a do jízdních řádů je opět zahrnout.

autor: David Král