Projekt na tuto akci je již téměř hotov, zbývá ještě vyřídit potřebné povolení.

„Podchod pod silnicí I/47 bude osvětlen na žádost obyvatel, kteří v jeho blízkosti žijí. Dostali jsme teď od jedné firmy dar 200 tisíc korun a 70 tisíc použijeme právě k tomuto účelu,“ řekl mluvčí města Petr Bakovský.

Svítidla budou antivandalská a navíc je proti nežádoucím vlivům ochrání ještě i kovové kryty a mříže. „Jsou tak konstruována, že je problematické je rozbít,“ řekl Jaroslav Jiříček ze společnosti Ekoltes a dodal, že podobné typy svítidel jsou k vidění v podchodu u Cementářského sídliště.

Ve Vrchlického ulici je podchod mnohem menší a úplná tma v něm není. „Z okolních ulic tam dosáhne světlo z lamp, ale přesto je tam někdy nepříjemné šero,“ podělil se o vlastní zkušenosti Bakovský.

Kromě světel možná i kamera

Podle ředitele Ekoltesu Milana Vinklera by měl být podchod osvětlen ještě do poloviny letošního roku. „Možná tam bude v budoucnu nainstalována i bezpečnostní kamera, ale o tom ještě definitivně rozhodnuto nebylo,“ dodal Vinkler.

Zcela nové osvětlení nainstaloval letos Ekoltes také v ulici V poli v Drahotuších a ve Skalní ulici v Hranicích. Rozšířila se tam totiž bytová zástavba. „Vloni jsme na území města vyměnili kolem 360 svítidel. Ta nová jsou úspornější. Letos v tom pokračujeme,“ uzavřel Jiříček. (ka)