„Přerovští radní schválili poskytnout dvě místnosti Kappě se zkušební dobou na tři měsíce,“ informoval mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal. Jak upřesnil ředitel sdružení Kappa Help Michal Majer, prostory v podchodu by využívala romská kapela Imperio, která vznikla v roce 2006.

„Pokud se nesetkáme s nějakými problémy, muzikanti by zkušebnu mohli začít využívat zhruba od října. Výhledově ale také počítáme s tím, že by v prostorách podchodu mohla vzniknout klubovna pro mládež bez rozdílu národnosti. Namísto poflakování se po ulicích by zde mladí mohli vyvíjet různé aktivity. K realizaci tohoto záměru bychom chtěli využít některého z grantů,“ nastínil plány ředitel Majer.

Podchod na tř. 17. listopadu sloužil Přerovanům pro bezpečný přechod přes rušnou komunikaci více než dvacet let, až do jeho uzavření v roce 1999. Důvodem, proč jej město znepřístupnilo, bylo zprovoznění okružní křižovatky nad podchodem s vybudováním nových přechodů pro chodce.

„Nyní podchod slouží jako stálý tlakový odolný kryt civilní ochrany s kapacitou 450 ukrývaných osob,“ sdělil pracovník specializovaného pracoviště ochrany a krizového řízení přerovského magistrátu Zdeněk Dokoupil. Od dob uzavření podchodu se otázkou jeho využití zabývala řada zástupců města.