K rozsáhlé vodní ploše poblíž Poruby u Hustopeč nad Bečvou chodily už během sobotního dopoledne celé rodiny a zejména pro děti byla podívaná velkým zážitkem.

Ryby hrály hlavní roli také v nabídce stánkařů. Běžný výdej štik, amurů nebo kaprů byl zpestřený například o kolo štěstí, u něhož se ryby prodávaly za nízké ceny.

„O kolo štěstí zájem je pořád. Ale je pravda, že touhle dobou tu před rokem bylo kolem dvou tisíc lidí, to ale bylo krásně slunečno. Skoro se tu tehdy nedalo pohnout. Teď je tady zatím lidí méně, ale třeba ještě přijdou. Je to i tím, že místo dvou dnů se to letos protáhlo na čtyři dny," řekl v sobotu kolem Antonín Kopřiva, který může návštěvy porovnávat s mnoha předcházejícími ročníky.

„Výlovu se účastním pravidelně a vždycky stojí u kola štěstí. Letos už patnáctým rokem," podotkl.

Obvykle víkendovou podívanou tentokrát hustopečští rybáři rozšířili i na první dva dny nového týdne.

„Díky úternímu státnímu svátku mají děti volno i v pondělí a dovolenou si vezme i spousta dospělých. Proto jsme se tak rozhodli," řekl už dříve Slavoj Haška, jehož firma tento výlov organizuje.

Jedeme nonstop, dokud se to nevybere

Rybářům při práci v chladných podzimních dnech nebylo co závidět.

Už v sobotu začal výlov v devět ráno, rybáři pracovali téměř bez přestávky až do pozdního odpoledne.

„Je to docela zabíračka. Není to žádná sranda, když tady jsme čtyři dny. Větší přestávku máme jen na oběd, jinak jedeme non stop, dokud se to nevybere," prozradil rybář Josef Jakeš.

I přes fyzickou náročnost je výlov neodmyslitelnou součástí podzimní sezony.

„Jsme rybáři, kteří už mají něco za sebou. Ale to víte, že nám zrovna teplo není. Hlavní ale je, že nefouká a neprší. I když mokří jsme i tak," doplnil s úsměvem Josef Jakeš během sobotního programu.