Podjezdem projíždějí denně stovky aut směřujících na Olomouc nebo v opačném směru na Břeclav či Ostravu. Řidiči v tomto úseku skřípou zuby. Teď však svítá naděje. Podjezd by se měl letos dočkat opravy.

„Rekonstrukce komunikace pod železničním nadjezdem je zařazena do plánů na letošní rok,“ potvrdil Pavel Študent z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se sídlem v Olomouci.

Podle jeho slov k realizaci této investice může dojít jen v případě, že ŘSD získá finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Předběžný rozpočet nákladů na tuto rekonstrukci byl vyčíslen na 15 až 20 milionů korun,“ upřesnil Študent.

Největší problém podle něj spočívá v hladině podzemní vody, která způsobuje nerovnosti na povrchu vozovky a zároveň v době vydatných dešťů tuto silnici často zaplavuje.

„Hladina podzemní vody se zde nachází metr nad úrovní vozovky, což je největší kámenúrazu,“ vysvětlil Študent. Mnozí řidiči současný stav silnice v podjezdu kritizují.

„S tím podjezdem by se vážně mělo začít už něco dělat. Vždycky tudy kličkuji tak, abych tam nepřišel o kolo,“ řekl šofér Ladislav Šípek z Přerova. „Jsme si vědomi špatného technického stavu této vozovky.

Zatím se zde snažíme alespoň zajišťovat běžnou údržbu v podobě lepení výtluků,“ podotkl k tomu Študent. Pokud ŘSD získá na opravu podjezdu finanční prostředky, s jeho rekonstrukcí by se mělo začít v létě.

Stavební úpravy by měly trvat dva až tři měsíce. Jelikož jde o velmi frekventovaný úsek, dají se v tuto dobu očekávat vážné dopravní komplikace. „Ideální totiž bude provádět stavební úpravy za úplné uzavírky,“ řekl Študent.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika